آشنایی با دریچه کولر ریموت دار

دریچه کولر ریموت دار چیست؟

 

یکی از پرکاربردترین و معمول ترین وسایل سرمایشی در ایران کولر آبی می باشد که به جز مناطق مرطوب در سایر نقاط کشور قابل استفاده می باشد. مکانیزم عملکرد کولرهای آبی به وسیله تبخیر آب می باشد به این صورت که هوای گرم که توسط فن کولر و از طریق روزنه های کوچکی که در قسمت بدنه کولر وجود دارد از میان پوشال های مرطوب عبور کرده و خنک می شود. سپس این هوای خنک توسط کانال و از طریق دریچه های کولر آبی که برخی در سقف خانه و برخی روی دیوار نصب می شوند وارد محیط شده و هوای محیط را خنک می نماید.

 

 

دریچه کولر آبی

همانطور که گفته شد کولر آبی یک وسیله گرمایشی پرکاربرد و به صرفه در کشور ما می باشد به همین دلیل دریچه کولر آبی در انواع مختلف تولید شده و یک محصول کاربردی و پر مصرف می باشد. این محصول در محیط هایی مانند منازل، ادارات، کارخانه جات و… برای انتقال هوای درون کانال کولر به داخل محیط استفاده می شود.

 

 

انواع دریچه کولر آبی

امروزه دریچه های کولر آبی به علت کاربرد فرآوان آنها با تنوع بسیار بالایی تولید می شوند که علاوه بر شکل ظاهری متفاوت در جنس های مختلف در بازار عرضه می شوند. انتخاب دریچه کولر مناسب با توجه به شرایط ساختمان و نحوه استفاده آن صورت می گیرد. دریچه های موجود در بازار را بر اساس شکل ظاهری می توان به دریچه های معمول خطی، پره شمشیری، مشبک، سقفی، دیواری، چهار طرفه  و از لحاظ جنس می توان به دریچه های پلاستیکی، دریچه های آهنی،  دریچه های چوبی و آلومینیومی تقسیم بندی نمود.

 

 

دریچه کولر ریموت دار چیست؟

دریچه کولر ریموت دار یک نوع دریچه کولر آبی می باشد که با استفاده از تکنولوژی روز و با قابلیت های فوق العاده ای طراحی و ساخته شده است. دریچه کولر ریموت دار قابلیت کنترل از راه دور دارد به این صورت که تنظیمات پره های افقی و عمودی آن به وسیله کنترل و از راه دور انجام می شود. بنابراین به راحتی می توان میزان وزش باد، جهت باد، باز و بسته نمودن دریچه ها و… را انجام داد.

 

 

انواع دریچه کولر ریموت دار

دریچه کولرهای ریموت دار ابعاد، اندازه ها و رنگ های مختلف و در مدل های زیر تولید و به بازار عرضه می شوند:

  • دریچه کولر ریموت دار مربع تک شبکه
  • دریچه کولر ریموت دار مربع چهار شبکه
  • دریچه کولر ریموت دار مستطیل تک شبکه
  • دریچه کولر ریموت دار مستطیل دو شبکه
  • دریچه کولر ریموت دار مستطیل چهار شبکه
  • دریچه کولر ریموت دار مستطیل هشت شبکه

 

 

مزایای دریچه کولر ریموت دار

خنک کنندگی سریع

از مهمترین مزایای دریچه کولر ریموت دار می توان به قابلیت تنظیم و هدایت جریان هوای کولر به محیط اشاره نمود. با قرار دادن این دریچه روی حالت چرخش هوای خنک کولر در یک جهت متمرکز نمی شود و همه محیط را به یک اندازه خنک می نماید.

 

کاربرد آسان و راحت

انجام تنطیمات دریچه ها به راحتی و با استفاده از ریموت کنترل انجام می شود و برای سهولت در استفاده هر دریچه ریموت کنترل جداگانه دارد. همچنین بستن دریچه ها در زمستان به سادگی صورت می پذیرد.

 

 

صرفه جویی در مصرف انرژی

 با استفاده از دریچه های ریموت دار می توانید به راحتی دریچه هایی را که نیاز ندارید و بلا استفاده هستند ببندید واز هدر رفت انرژی جلوگیری نمایید و در مصرف آب و برق و انرژی نیز صرفه جویی کنید. همچنین در فصل زمستان می توانید به راحتی همه دریچه ها را بسته و با جلوگیری از خروج هوای گرم به بیرون منزل از هدر رفت هوای گرم جلوگیری کنید.

 

قابل استفاده برای پروژه های جدید و نوساز

با به کار بردن این دریچه های منحصر به فرد در پروژه های ساخت و ساز می توان با پرداخت هزینه اندک ارزش افزوده ای بسیار بالا و چشم گیر برای مشتریان و خریداران ایجاد نمود.

 

طراحی زیبا و منحصر به فرد

دریچه های ریموت دار دارای شکل ظاهری بسیار زیبا و متمایزی می باشند که قابل مقایسه با دریچه های قدیمی نیستند. همچنین این دریچه ها در رنگ و سایز بندی های مختلفی متناسب با نیاز شما طراحی و ساخته شده اند.

 

 

کاربرد های دریچه کولر ریموت دار

دریچه کولر ریموت دار با دارا بودن قابلیت کنترل از راه دور بسیار کاربردی بوده همچنین تنظیم پره های افقی و عمودی این دریچه ها از راه دور و به وسیله کنترل به راحتی صورت می گیرد. 

این دریچه ها در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته می شوند از این رو در انواع ساختمان ها با کاربری های مسکونی، تجاری، صنعتی و… که از کولرهای آبی و سیستم های خنک کننده دیگر مانند داکت اسپیلت و چیلر برای ایجاد سرما بهره می برند قابل استفاده می باشد. 

این وسایل خنک کننده دارای کانال هایی برای هدایت جریان هوای خنک به نقاط مختلف فضای مورد نظر می باشند که توسط دریچه هایی با پره های افقی و عمودی به منظور تنظیم جریان هوا، پوشانده شده اند.

با استفاده از دریچه های قدیمی معمول برای تنظیم نمودن پره های دریچه دردسر زیادی وجود داشت و این کار با زحمت زیاد انجام می شد اما با استففاده از دریچه های ریموت دار این کار به راحتی و از راه دور به وسیله کنترل قابل انجام می باشد. 

 

 

چرا باید از دریچه ریموت دار استفاده نماییم؟

برای کاهش هزینه های خود  و صرفه جویی در مصرف آب، برق و انرژی

جلوگیری از هدر رفت انرژی و هوای گرم در فصل زمستان به خارج ساختمان

مدیریت نمودن جهت وزش باد با استفاده از دریچه های ریموت دار موجب کاهش بیماری های ناشی از وزش دائم باد کولر مانند پدن درد می شود که در اثر رطوبت بالای کولر آبی ایجاد می شود. 

داشتن هوای خنک تر با استفاده از این دریچه کاربردی که به راحتی می توان دریچه مکان های بلااستفاده را بسته نگاه داشت و جریان هوای خنک را به سمت مکان مورد نظر خود هدایت نمود.

با حرکت پره های عمودی دریچه هوای ایجاد شده در سرتاسر محیط گردش پیدا می کند و محیط سریعتر خنک می شود.

 


محصولات پیشنهادی:

 

دریچه کولر ریموت دار

انواع دریچه کولر ریموت دار