اپلیکیشن اندرویدی محاسبات اسپرینکلر

نرم افزار اندرویدی برای محاسبات اسپرینکلر

 

در این بخش از مقالات مهام مارکت به معرفی یکی از نرم افزارهای کاربردی قابل نصب روی سیستم های اندروید برای محاسبات اسپرینکلر می پردازیم.

 

محاسبات اسپرینکلر 

با انجام محاسبات اسپرینکلر به صورت صحیح می توان از عملکرد صحیح سیستم اطفای حریق ساختمان اطمینان بیشتری حاصل نمود. این محاسبات به صورت دقیق با استفاده از نرم افزارهای محاسبات اسپرینکلر انجام می شود. انجام محاسبات اسپرینکلر و سایر سیستم های اطفای حریق با توجه به نوع کاربری ساختمان صورت میگیرد زیرا ساختمان ها با توجه به شرایط خود، هرکدام میزان خطر متفاوتی نسبت به یکدیگر دارا می باشند.

 

مراحل انجام محاسبات اسپرینکلر

1- تعیین میزان پوشش سطح هر اسپرینکلر

2- انتخاب نوع نازل و رنگ حباب

3- محاسبه قطر لوله ها

 

 

 

محاسبات دبی پمپ اسپرینکلر

پمپ آبپاش اسپرینکلر که در هنگام آتش سوزی فعال شده و موجب خاموش شدن آتش می شود را دبی پمپ اسپرینکلر می گویند. میزان خطر آتش سوزی در هر محیط تعیین کننده دبی پمپ اسپرینکلر می باشد. بنابراین در محاسبه و مشخص نمودن زمان فعال شدن پمپ باید دقت زیادی شود. به طور کلی می توان محیط ها را از نظر خطر آتش سوزی به سه دسته کم خطر، معمولی و پر خطر تقسیم بندی نمود. 

 

مکان های پر خطر

این مکان ها در هنگام آتش سوزی بسیار آسیب پذیر تر هستند زیرا مواد اشتعال زا در این مکان ها بسیار زیاد می باشد. بنابراین محاسبات و طراحی سیستم های اطفای حریق مانند اسپرینکلر در این مکان ها با دقت و توجه بیشتری باید انجام شود. اماکن تجاری و صنعتی جزو گروه هی پرخطر محسوب می شوند. که برای مثال می توان به کارخانه های تولید مواد شیمیایی، پتروشیمی، کارگاه های تولید مبل و صندلی با ابر و فوم و…. اشاره نمود.

 

مکان ها با خطر معمولی

این مکان ها از نظر خطر آتش سوزی متوسط هستند یعنی از نظر میزان مواد اشتعال زا در سطح معمولی و متوسط قرار دارند. برای مثال می توان به کارخانه های تولید کاغذ، نانوایی ها، تعمیرگاه های خودرو و… اشاره نمود. 

 

مکان های با خطر کم:

در این مکان ها به علت عدم وجود مواد اشتعال زا و صنعتی احتمال آتش سوزی بسیار پایین می باشد. برای مثال می توان به مکان هایی مانند بیمارستانها، مدارس، آموزشگاه ها،، رستوران ها، مساجد، منازل، موزه ها و… اشاره نمود.

 

در ادامه تصاویری از محیط نرم افزار را مشاهده نمایید:

 

محاسبات اسپرینکلر

 

محاسبات اسپرینکلر

 

 

 

همانطور که گفته شد انجام محاسبات آتش نشانی بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا در صورت بروز خطا و عدم انجام صحیح محاسبات ممکن است خطرات جانی و مالی زیادی به وجود بیاید. به همین دلیل استفاده از نرم افزار محاسبات اسپرینکلر توصیه می شود.

 

برای دانلود این نرم افزار روی لینک زیر کلیک نمایید:

دانلود نرم افزار محاسبات اسپرینکلر