جعبه های آتش نشانی

همانطور که دراین بخش از مقالات ایمنی و آتش نشانی در مهام مارکت می خوانید در باره جعبه های آتش نشانی توضیح خواهیم داد.

نکاتی درباره جعبه های آتش نشانی

ابعاد جعبه های آتش نشانی باید به گونه ای باشد که کلیه تجهیزات و متعلقات لازم به طور مناسب داخل آن جانمایی شده و بین کلیه  قسمت ها و متعلقات داخل جعبه (از قبیل کوپلینگ ها، شیرآلات، شیلنگ، قرقره و غیره) حداقل داشته  ۲.۵ سانتی متر باشد. تمامی متعلقات باید به سهولت و بدون درگیری قابل استفاده باشند. حداقل ابعاد برای جعبه با قرقره و شیلنگ  ۳/۴ به طول ۲۰ متر، ۷۵*۶۵ سانتی متر باید باشد.

بدنه جعبه های شیلنگ آتش نشانی به منظور نشان دادن اقلام داخل آن باید علامت گذاری شده باشند. علائم ذیل می بایست به صورت شبرنگ و با ابعاد مناسب بر روی درب جعبه های آتش نشانی نصب شود.

جعبه های آتش نشانی

فاصله عمودی مرکز قرقره شیلنگ جعبه های آتش نشانی تا کف تمام شده بنا باید ۱۴۰ تا  ۱۶۰ سانتی متر در نظر گرفته شود.

حداقل ضخامت ورق بدنه جعبه های آتش نشانی می بایست ۱ میلی متر باشد و در صورت کاهش میزان ضخامت به کمتر ازمیلی متر، جهت تائید مقاومت بدنه باید تست های عنوان شده در استاندارد بر روی آن صورت پذیرفته و عملکرد آن ، بررسی و به تأئید رسیده باشد.

قفل جعبه های آتش نشانی می بایست به صورت آسان بازشو بوده و فاقد هرگونه کلید باشد.

اتصال شیلنگ لاستیکی نیمه سخت به شیر انشعاب مربوطه، باید به صورت پرسی (پکیجی) و مقاوم در مورد نشتی آب بوده  و هم سایز با شیلنگ انتخاب شود.

کلیه اتصالات شیلنگ آتش نشانی باید در برابر نشتی مقاوم باشد.

جعبه آتش نشانی حتی المقدور باید به رنگ قرمز باشد. در صورت استفاده از رنگ های دیگر، رنگ باید به گونه ای انتخاب شود که با رنگ دیوار پیرامون آن متفاوت بوده، به نحوی که به سادگی قابل تشخیص باشد.

پیشنهاد می شود در صورت نیاز به نصب خاموش کننده قابل حمل در مجاورت جعبه آتش نشانی، به منظور حفاظت ازخاموش کننده، از جعبه های دو کابین دارای محل مخصوص نصب خاموش کننده استفاده شود.

برای خرید و مشاهده جعبه های آتش نشانی کلیک کنید.

شرکت مهام صنعت اندیشه تامین کننده انواع جعبه های آتش نشانی