راهنمای انتخاب جت هیتر مناسب

چگونه یک جت هیتر مناسب انتخاب کنیم؟

 

جت هیتر یکی از دستگاه های گرمایشی پرکاربرد می باشد که با شروع فصل گرما می توان از آن در مرغداری ها، گلخانه ها، سوله ها، کارخانه و کارگاه ها، سالن های پروش قارچ و… استفاده نمود. جت هیترها در مدل های مختلف در بازار تولید می شوند بنابراین انتخاب جت هیتر مورد نظر بستگی به این موضوع دارد که قرار است چه استفاده ای از آن شود. در این بخش از مقالات مهام مارکت می خواهیم شما را با معیارهای انتخاب جت هیتر مناسب آشنا کنیم. با ما همراه باشید. 

 

 

 

چرا باید از جت هیتر استفاده شود؟

اگر شما برای گرم نمودن یک سالن صنعتی مانند کارخانه، سوله و  یا سالن هایی مانند گلخانه، مرغداری، دامداری و…  به دنبال یک وسیله گرمایشی مناسب می گردید باید به شما جت هیتر را پیشنهاد کنیم زیرا یکی از بهترین و کارآمدترین تجهیزات گرمایشی صنعتی جت هیترها می باشند که دارای انواع مختلفی می باشند و با توجه به کاربری مورد نظر باید دقت کنید که جت هیتر مناسب را انتخاب نمایید. 

 

 

جت هیترها در چه محیط هایی کاربرد دانرد؟

معیارهای انتخاب جت هیترها براساس نوع نیاز، کاربری و محیطی که قصد داریم از این دستگاه استفاده نماییم بستگی دارد. بطور کلی جت هیترها در محیط های زیر دارای کاربرد هستند:

  • مرغداری ها و محیط های پروش انواع دام و طیور
  • گلخانه ها و محیط های پروش انواع گل و گیاه
  • سوله ها و انواع سالن های صنعتی و نیمه صنعتی
  • سالن های پرورش قارچ
  • پروژه های ساختمانی
  • تولیدی ها
  • کارخانه ها و کارگاه ها
  • پروژه های راه سازی و پل سازی
  • معادن
  • تولیدی ها

 

 

معیارهایی که برای انتخاب جت هیتر مناسب باید در نظر گرفته شود:

1- نوع جت هیتر

با توجه به محیطی که شما قصد دارید برای گرم نمودن آن جت هیتر نصب کنید باید نوع مناسب آن را انتخاب کنید. جت هیترهای دارای انواع مختلفی دارند که باید همگی آنها را بررسی نمایید.

 

 

 

 

2- فضای قابل گرمایش توسط جت هیتر

 جت هیترها با توجه به نوع و اندازه ای که دارند هرکدام مناسب گرمایش محیط تا یک مساحت مشخص می باشند بنابراین برای انتخاب جت هیتر مناسب ابتدا باید مساحت فضایی که قصد گرم نمودن آن را دارید در نظر بگیرید.

 

3- ظرفیت حرارتی جت هیتر

یکی دیگر از معیارهای مهم برای انتخاب جت هیتر مناسب، توجه به ظرفیت حرارتی می باشد که جت هیتر دارد، که این مورد نیز در مدل های مختلف جت هیترها متفاوت می باشد. با توجه به میزان گرمایی که محیط مورد نظر شما به آن نیاز دارد باید جت هیتر با ظرفیت حرارتی مناسب را انتخاب نمایید.

 

4- نوع سوخت جت هیتر

جت هیترها با توجه به نوع سوختی که دارند به چهار دسته برقی، گازسوز، گازوئیل سوز و دوگانه سوز تقسیم می شوند. بنابراین انتخاب جت هیتر که سوخت آن برای شما به صرفه و در دسترس باشد و از آن مهمتر برای محیط مورد استفاده مناسب و بدون ضرر باشد بسیار اهمیت دارد. از مزایای جت هیترهای دوگانه سوز می توان به توانایی استفاده همزمان از دو نو سوخت گاز و گازوئیل را برای آنها اشاره نمود. 

 

5- میزان مصرف سوخت

میزان مصرف سوخت جت هیتر از آن نظر اهمیت دارد که استفاده از جت هیترهای با مصرف سوخت پایین به صرفه و اقتصادی بوده و هزینه های نهایی شما بسیار کاهش می دهد. همچنین جت هیترهایی که قابلیت نصب ترموستات محیطی را دار می باشند به علت اینکه امکان صرفه جویی در مصرف انرژی را دارند بسیار کاربردی تر می باشند. 

 

6- قابلیت حمل جت هیتر

در بین مدل های مختلف جت هیتر ها برخی مدل ها باک دار و برخی دیگر بدون باک می باشند از محاسن مدل های باک دار می توان به قابلیت حمل و جابه جایی آنها اشاره نمود زیرا این مدل ها سوخت خود را به صورت ذخیره در باک به همراه داشته و در هر مکانی که بخواهید می توانید آن را قرار دهید.

 

 

7- امنیت جت هیتر

انتخاب جت هیتری که برای محیط مورد نظر شما خطر ساز نباشد و امنیت آنجا را به خطر نیندازد بسیار اهمیت دارد. برای مثال ممکن است سوخت مصرفی جت هیتر برای برخی محیط ها مناسب نباشد و خطر ساز باشد بنابراین لازم است امنیت سوخت و محیط را مد نظر قرار دهید. لازم به ذکر است که برای افزایش سیستم ایمنی جت هیتر می توان از فلوسوئیچ و شیر کنترل گازی استفاده نمود.

 

8- تعداد موتور جت هیتر

در بین مدل های مختلف جت هیترها برخی از آنها مجهز به دو موتور می باشند که در این مدل ها موتور دوم برای مکش هوای تازه از فضای بیرون به داخل محیط و در نتیجه ایجاد هوایی سالم کاربرد دارد بنابراین هوای احتراق تامین شده و در نتیجه از کاهش اکسیژن در محیط جلوگیری خواهد شد. بنابراین از این مدل جت هیترها برای مکان هایی که موجودات زنده پرورش می دهند مانند دامداری ها، مرغداری ها و تمام محیط های پرورش دام و طیور و…  استفاده می شود.

 

9- میزان آلایندگی محیط

میزان آلایندگی هوا توسط جت هیترهایی که با سوخت های فسیلی مانند گاز و گازوئیل کار می کنند بیشتر از جت هیترهایی می باشد که سوخت مصرفی آنها برق می باشد. اما برخی از مدل های جت هیترها که با سوخت فسیلی کار می کنند مجهز به دودکش می باشند بنابراین دودکش، برای انتقال آلایندگی های ناشی از سوخت به خارج از محیط مورد استفاده قرار می گیرد. جت هیترهای دودکش دار امکان نصب داخل سالن و کارکردن در آلوده ترین شرایط  را دارا می باشند. بنابراین اگر پاکیزه بودن هوای محیط برایتان اهمیت دارد بهتر است از جت هیترهای برقی و یا جت هیترهای گازسوز، گازوئیل سوز و دوگانه سوز دودکش دار استفاده نمایید.

 

موارد که در بالا اشاره شد برای انتخاب جت هیتر مناسب لازم است بررسی شود تا یک خرید درست انجام شود در غیر این صورت و بدون توجه به معیارهای اشاره شده و داشتن یک انتخاب اشتباه ممکن است آسیب های جدی به کسب و کار شما وارد شود که قابل جبران نباشد بنابراین لازم است قبل از خرید هرچیز اطلاعات کافی درباره آن کسب نمود.

 


محصولات پیشنهادی: