|سیستم کنترل پیامکی از راه دور چیست؟ | نحوه نصب اس ام اس کنترلر |

در این بخش از مقالات مهام مهارکت به بررسی سیستم کنترل پیامکی از راه دور و نحوه نصب اس ام اس کنترلر می پردازیم. با استفاده از سیستم کنترل پیامکی از راه دور به راحتی می توان سیستم‌ها، منابع و دستگاه‌های متصل به سیستم را به صورت غیر حضوری و  از راه دور و با تلفن‌همراه خود مدیریت کنید.

سیستم کنترل پیامکی را می توان به سادگی به انواع پمپ‌ آب مانند پمپ آب کشاورزی و باغ ها،پمپ های کف کش و پمپ چاه ها،سیستم آبیاری گلخانه ها، باغ و ویلا، همچنین وسایل برقی شامل شیر برقی ها، چراغ ها، تمام سیستم های گرمایشی و سرمایشی شامل پکیج‌های گرمایشی و سرمایشی، کولر آبی و گازی و  انواع وسایل برقی تک‌فاز و سه‌فاز متصل نموده و با تلفن همراه خود آنها را از راه دور کنترل نمایید.

کنترل سیستم‌های متصل‌شده به دستگاه کنترل پیامکی، در هر زمان و  هر مکان، به سادگی امکان پذیر است. در ادامه این مقاله با این ابزار هوشمند سازی بیشتر آشنا میشویم.

 

سیستم کنترل پیامکی از راه دور

 

 

کاربرد سیستم کنترل پیامکی از راه دور در کشاورزی و آبیاری

 

همانطور که میدانید ایران جز کشورهایی است که در زمینه آب دچار بحران می باشد و با کمبود آب روبروست. از اینرو مدیریت آب کشاورزی که یکی از پر مصرف ترین عوامل می باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از سیستم کنترل پیامکی از راه دور کمک بسیار بزرگی برای مدیریت آب و کشاورزان است.

عدم توانایی کنترل بر آب، یکی از مشکلات مهم کشاورزان دارای چاه آب، باغ، ویلا و زمین های کشاورزی می باشد و اگر در روند آبیاری مشکلی ایجاد شود از آن مطلع نخواهند شد. بسیاری از زمین های کشاورزی دارای ساعت آبیاری هستند و کشاورز باید در ساعت مشخصی برای آبیاری در زمین و یا مزرعه خود حاضر شوند. تمامی مشکلات ذکر شده با استفاده از سیستم کنترل پیامکی از راه دور قابل حل هستند.

استفاده از سیستم آبیاری هوشمند و دستگاه کنترل پیامکی sms، می تواند برای مدیریت و بهینه سازی مصرف آب و انرژی بسیار موثر واقع شود و در توسعه و پیشرفت کشاورزی تاثیر بسزایی دارد.

از ساده ترین و مناسب ترین راه های کنترل هوشمند آبیاری در کشاورزی می توان به سیستم کنترل پیامکی از راه دور اشاره کرد این سیستم ها علاوه براین که کاربری ساده ای دارند از قیمت مناسبی هم برخوردار می باشند. 

دستگاه کنترل از راه دور پیامکی قابل نصب بر روی انواع پمپ های آب باغها، ویلا و زمین های کشاورزی می باشد. نحوه کار دستگاه های هوشمند کنترل از راه دور به این شکل می باشد که که شما با نصب این دستگاه در محل مورد نظر می توانید با استفاده از پیامک و از راه دور کنترل و برنامه دهی آبیاری باغ ، زمین، ویلا و مزرعه خود را انجام داده و دیگر نیازی به حضور شما در مکان مورد نظر وجود ندارد. برخی از افراد بدلیل اینکه با نحوه نصب اس ام اس کنترلر و نکات لازم آشنایی ندارند از نصب آن صرفه نظر میکنند. در ادامه این مقاله با این موضوع نیز آشنا میشویم.

 

 

نحوه نصب اس ام اس کنترلر

 

 

سیستم کنترل پیامکی از راه دور چه قابلیت هایی دارد؟

 

  • سیم کارت خور بودن
  • امکان ارسال پیامک
  • قابلیت نصب اپلیکیشن
  • دارای برد نامحدود و آنتن دهی بالا

 

 

مزایای استفاده از سیستم کنترل پیامکی از راه دور در کشاورزی و آبیاری

 

  • مدیریت آبیاری از راه دور
  • امکان آبیاری منظم
  • کاهش مصرف آب و انرژی
  • کاهش هزینه ها شامل (کارگر، رفت و آمدو…)
  • صرفه جویی در زمان رفت و آمد جهت آبیاری

 


جهت مشاهده تجهیزات کنترل از راه دور کلیک کنید


 

نحوه نصب اس ام اس کنترلر (نکات کلی)

نحوه نصب اس ام اس کنترلر  بستگی به نوع سیستم و مورد استفاده شما دارد. اما در اینجا یک راهنمای کلی برای نصب یک کنترلر اس ام اس را بررسی می‌کنیم:

انتخاب سیستم کنترل اس ام اس: ابتدا نیاز است که یک سیستم کنترل اس ام اس را انتخاب کنید. ممکن است این سیستم را بخشی از یک نرم‌افزار بزرگتر یا یک سرویس آنلاین باشد. بررسی کنید که سیستمی که انتخاب می‌کنید، قابلیت‌ها و ویژگی‌های مورد نیاز شما را فراهم می‌کند.

ثبت نام و دریافت شماره اس ام اس: بعد از انتخاب سیستم، شما باید در آن سیستم ثبت نام کنید و یک شماره اس ام اس را دریافت کنید. این شماره اس ام اس به عنوان شماره فرستنده برای ارسال پیام‌ها استفاده می‌شود.

تنظیم پارامترها: پس از ثبت نام، شما باید پارامترهای سیستم را تنظیم کنید. این شامل تنظیمات مانند شماره گیرنده‌ها، قالب‌های پیام، زمانبندی ارسال و سایر تنظیمات است. برخی سیستم‌ها ارائه دهنده رابط کاربری گرافیکی (GUI) دارند که به شما کمک می‌کند به راحتی پارامترها را تنظیم کنید.

اتصال به شبکه ارسال اس ام اس: برای ارسال پیام‌ها، نیاز است که سیستم کنترل اس ام اس شما به یک شبکه ارسال اس ام اس متصل شود. این می‌تواند از طریق اتصال به یک سرویس پیامکی یا یک مودم اس ام اس باشد. در این مرحله، شما باید دستگاه‌ها را به درستی پیکربندی کنید و اطمینان حاصل کنید که ارتباط شما با شبکه برقرار است.

توسعه و پیاده‌سازی برنامه‌های کاربردی: در صورت نیاز، ممکن است بخواهید برنامه‌های کاربردی خود را برای ارسال و دریافت پیام‌ها ایجاد کنید. بستگی به سیستم کنترل اس ام اس استفاده شده، می‌توانید از واسط‌های برنامه‌نویسی (API) موجود استفاده کنید تا برنامه‌های سفارشی خود را براین توضیحاتی در مورد نحوه نصب یک SMS Controller نیستند. در اینجا مراحل نصب یک SMS Controller را بررسی می‌کنیم:

تهیه و اتصال سخت‌افزار: نخستین قدم در نصب یک SMS Controller، تهیه و اتصال سخت‌افزار مربوطه است. بسته به مدل و تولید کننده، این سخت‌افزار ممکن است یک دستگاه فیزیکی مستقل یا یک ماژول قابل اتصال به سیستم‌های دیگر باشد. سخت‌افزار باید به درستی نصب و متصل شود.

نصب نرم‌افزار کنترل: پس از نصب سخت‌افزار، باید نرم‌افزار کنترل مربوطه را روی سیستم خود نصب کنید. این نرم‌افزار ممکن است در قالب یک برنامه رایانه‌ای یا یک برنامه موبایل موجود باشد. دستورالعمل‌های نصب نرم‌افزار را از تولید کننده یا منبع موردنظر بدست آورید و آن را اجرا کنید.

پیکربندی و تنظیمات: پس از نصب نرم‌افزار، باید آن را پیکربندی و تنظیم کنید. این شامل تنظیم اطلاعات اتصال به سرویس پیام‌کوتاه، مانند شماره پورت و آدرس سرور، می‌شود. همچنین ممکن است تنظیمات دیگری نیز برای نحوه عملکرد و پیکربندی کنترلر موردنیاز باشد.

آزمایش و راه‌اندازی: پس از پیکربندی، باید کنترلر را آزمایش کنید و مطمئن شوید که به درستی عمل می‌کند. ارسال و دریافت پیام‌ها را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که همه عملیات به درستی انجام می‌شود.

بصورت کلی برای آشنایی با نحوه نصب اس ام اس کنترلر خریداری شده راهنمای نصب را مطالعه کنید و یا با شرکت پشتیبان جهت وجود ابهام تماس بگیرید.

 


جهت آشنایی با نحوه نصب اس ام اس کنترلر zx4 کلیک کنید


 

 

نتیجه گیری

دستگاه کنترل پیامکی یکی از ابزار های اصلی جهت هوشمند سازی و کنترل از راه دور میباشد. با خرید دستگاه کنترل پیامکی یک قدم بزرگ جهت این امر و کاهش هزینه ها و مصرف انرژی بردارید. حتما راهنمای نصب را بخوانید تا با نحوه نصب اس ام اس کنترلر آشنا شوید و دستگاه شما آسیب نبیند.

دستگاه کنترل از راه دور پیامکی با تعداد ورودی و خروجی های متفاوت و همچنین برند های متعدد در بازار موجود میباشد. شرکت فنی مهندسی مهام صنعت اندیشه مجموعه ای از بهترین، با کیفیت ترین و کارآمد ترین اس ام اس کنترلر ها شامل کنترل پیامکی 2 کانال، کنترل پیامکی 4 کانال، کنترل پیامکی 8 کانال، کنترل پیامکی 16 کانال و …. به مشتریان محترم عرضه میدارد. جهت خرید و آگاهی از اینکه چه دستگاه با چه تعداد ورودی برای شما مناسب میباشد میتوانید از مشاوره رایگان قبل از خرید مهام مارکت استفاده نمایید. همچنین برای کامل کردن یک سیستم هوشمند دستگاه هایی مانند تایمر آبیاری، شیربرقی آب، شیربرقی گاز، شیربرقی بخار و … نیاز است که در فروشگاه مهام مارکت موجود میباشد. جهت استفاده از مشاوره میتوانید با کارشناسان مهام مارکت تماس بگیرید همکاران ما پاسخگوی شما هستند.