سیستم کنترل پیامکی از راه دور چیست؟

در این بخش از مقالات مهام مهارکت به بررسی سیستم کنترل پیامکی از راه دور می پردازیم. با استفاده از سیستم کنترل پیامکی از راه دور به راحتی می توان سیستم‌ها، منابع و دستگاه‌های متصل به سیستم را به صورت غیر حضوری و  از راه دور و با تلفن‌همراه خود مدیریت کنید.

سیستم کنترل پیامکی را می توان به سادگی به انواع پمپ‌ آب مانند پمپ آب کشاورزی و باغ ها،پمپ های کف کش و پمپ چاه ها،سیستم آبیاری گلخانه ها، باغ و ویلا، همچنین وسایل برقی شامل شیر برقی ها، چراغ ها، تمام سیستم های گرمایشی و سرمایشی شامل پکیج‌های گرمایشی و سرمایشی، کولر آبی و گازی و  انواع وسایل برقی تک‌فاز و سه‌فاز متصل نموده و با تلفن همراه خود آنها را از راه دور کنترل نمایید.

کنترل سیستم‌های متصل‌شده به دستگاه کنترل پیامکی، در هر زمان و  هر مکان، به سادگی امکان پذیر است.

 

سیستم کنترل پیامکی از راه دور

 

 

کاربرد سیستم کنترل پیامکی از راه دور در کشاورزی و آبیاری

 

همانطور که میدانید ایران جز کشورهایی است که در زمینه آب دچار بحران می باشد و با کمبود آب روبروست. از اینرو مدیریت آب کشاورزی که یکی از پر مصرف ترین عوامل می باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از سیستم کنترل پیامکی از راه دور کمک بسیار بزرگی برای مدیریت آب و کشاورزان است.

عدم توانایی کنترل بر آب، یکی از مشکلات مهم کشاورزان دارای چاه آب، باغ، ویلا و زمین های کشاورزی می باشد و اگر در روند آبیاری مشکلی ایجاد شود از آن مطلع نخواهند شد. بسیاری از زمین های کشاورزی دارای ساعت آبیاری هستند و کشاورز باید در ساعت مشخصی برای آبیاری در زمین و یا مزرعه خود حاضر شوند. تمامی مشکلات ذکر شده با استفاده از سیستم کنترل پیامکی از راه دور قابل حل هستند.

استفاده از سیستم آبیاری هوشمند و دستگاه کنترل پیامکی sms، می تواند برای مدیریت و بهینه سازی مصرف آب و انرژی بسیار موثر واقع شود و در توسعه و پیشرفت کشاورزی تاثیر بسزایی دارد.

از ساده ترین و مناسب ترین راه های کنترل هوشمند آبیاری در کشاورزی می توان به سیستم کنترل پیامکی از راه دور اشاره کرد این سیستم ها علاوه براین که کاربری ساده ای دارند از قیمت مناسبی هم برخوردار می باشند. 

دستگاه کنترل از راه دور پیامکی قابل نصب بر روی انواع پمپ های آب باغها، ویلا و زمین های کشاورزی می باشد. نحوه کار دستگاه های هوشمند کنترل از راه دور به این شکل می باشد که که شما با نصب این دستگاه در محل مورد نظر می توانید با استفاده از پیامک و از راه دور کنترل و برنامه دهی آبیاری باغ ، زمین، ویلا و مزرعه خود را انجام داده و دیگر نیازی به حضور شما در مکان مورد نظر وجود ندارد.

 

 

سیستم کنترل پیامکی از راه دور

 

 

سیستم کنترل پیامکی از راه دور چه قابلیت هایی دارد؟

 

  • سیم کارت خور بودن
  • امکان ارسال پیامک
  • قابلیت نصب اپلیکیشن
  • دارای برد نامحدود و آنتن دهی بالا

 

 

مزایای استفاده از سیستم کنترل پیامکی از راه دور در کشاورزی و آبیاری

 

  • مدیریت آبیاری از راه دور
  • امکان آبیاری منظم
  • کاهش مصرف آب و انرژی
  • کاهش هزینه ها شامل (کارگر، رفت و آمدو…)
  • صرفه جویی در زمان رفت و آمد جهت آبیاری

 

برای مشاهده و خرید سیستم کنترل پیامکی از راه دور کلیک کنید… 

 


 

مطلب مشابه: