علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن

همانطور که در این بخش از مقالات گاز رسانی در مهام مارکت می خوانید درباره علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن توضیح خواهیم داد.

علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن می تواند طیف وسیعی از علائم را شامل شود که در بیماری‌های مختلفی دیده می‌شود. متاسفانه بسیاری از این علائم شبیه به سرماخوردگی است و اکثر افراد فکر می‌کنم به دلیل سردی هوا دچار سرماخوردگی شدند سعی در خوابیدن می‌کنند ابتلای تمام افراد خانواده به علائم شبیه به آنفولانزا بروز مسمومیت در افراد را نشان می‌دهد.

 • سردرد
 • ضعف جسمانی
 • سرگیجه و بی قراری
 • تهوع و استفراغ
 • خمیازه کشیدن بیش از حد
 • کاهش شدید از علائم عمومی مسمومیت ها هستند.
 • حالت خواب آلودگی شدید کسلی و خستگی و کاهش قدرت عضلانی از جمله علائم مسمومیت در اثر افراد به شمار می‌روند چنانچه افراد در این مرحله متوجه چنین علائمی شدن با خارج شدن از فضای آلوده می توانند از پیشرفت مسمومیت پیشگیری کند.

 

علائم مراحل پایانی و نزدیک به مرگ :

 

کبودی دست، دور لبها و نوک انگشتان از علائم پایانی با گاز مونوکسیدکربن به شمار می‌رود. که در نهایت فرد دچار تنگی‌نفس شده و فوت می‌کند .

گروه‌های در معرض خطر:

تمامی افراد در معرض خطر قرار دارند ولی کودکان زنان باردار و سالمندان جزو گروه آسیب‌پذیر و در معرض خطر بیشتری با مناسب کربن هستند و علائم مسمومیت در آنها سریع و با شدت بیشتری ایجاد می‌شود همچنین غلظت مونوکسیدکربن در فضای اتاق در ایجاد مسمومیت بسیار موثر است.

 

چگونگی برخورد با افراد مسموم شده با گاز مونوکسید کربن :

 1. فرد مسموم را از محیط آلوده منتقل کنید.
 2. یقه پیراهن و کمربند و لباس‌های تنگ افراد مسموم را باز کنید.
 3. در صورت امکان اکسیژن دهی به فرد مسموم شده
 4. باز نگه داشتن راه‌های هوایی و تماس با اورژانس ۱۱۵ در مراحل بعدی درمانی باید مورد توجه قرار گیرد گیرد به یاد داشته باشید که خارج کردن افراد مصدوم از محیط باز و به این افراد از مهمترین اقدامات پیشگیری محسوب می شود.

بر اساس استانداردهای ارائه شده توسط موسسه اجرایی سلامت و بهداشت HSE میزان مجاز گاز مونوکسید کربن در محیط باید کمتر از ۵۰ ppm باشد. مسمومیت حاد

مسمومیت حاد ناشی از مونوکسیدکربن از طریق استنشاق به وجود می آید جذب مونوکسید کربن و علائم ناشی از آن دقیقاً به غلظت مونوکسید کربن در هوای دمی زمان تماس و وضعیت فعالیتی فرد در معرض تماس با CO بستگی دارد.

برای خرید سنسور آﺷﻜﺎرﺳﺎز ﻣﻮﻧﻮاﻛﺴﻴﺪ کربن کلیک کنید…


مطالب مشابه: