مزایای کولر گازی پرتابل

در این بخش از مقالات مکانیک در مهام مارکت درباره ی مزایای کولر گازی پرتابل توضیح خواهیم داد.

 

مزایای کولر گازی پرتابل چیست؟

 

کولر گازی پرتابل یا کولر گازی قابل حمل، وسیله ای سرمایشی و گرمایشی است که اکثرا برای ساختمان های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. این کولر توانایی سرمایش و گرمایش را برای مکان های بزرگتر از ۳۰ متر ندارد. کولر پرتابل برای عملکرد صحیح برای سرمایش باید گرمای تولید شده از فرآیند سرما سازی را، توسط لوله ی خرطومی به بیرون هدایت کند.

این کولر قابلیت تولید گرما را نیز دارد، که بدین منظور از هیتر استفاده می کند و در این حالت دیگر نیازی به لوله ی خرطومی نیست. عمده افرادی که محیط های کوچک دارند و قصد دارند در این محیط ها از هوای خوب و مطلوب بهره مند باشند از این نوع کولرها استفاده می کنند هرچند استفاده از این کولرها در مناطق دیگر نیز خالی از لطف نیست زیرا مزایای زیادی دارد. در ادامه به مزایای کولرهای پرتابل پرداخته و تفاوت های آن را با دیگر انواع کولر گازی بیان می کنیم.

کولرهای گازی پرتابل بسیار سبک و قابل حمل می باشند و به راحتی می توانید آن را در هر محل مانند اداره، خانه، اتاق، آشپرخانه و … نصب کنید. کولرهای گازی پرتابل صدای بسیار کمی دارند و عمدتا تنها در زمانی صدای آنها را خواهید شنید که خیلی ساکت باشد.

نصب کولر گازی پرتابل فوق العاده راحت است و اصلا نیازی به سرویسکار کولر گازی و یا نصاب حرفه ای نیست. کولرهای گازی پرتابل یک محیط کوچک و حدود ۳۰ متری را به خوبی خنک می کنند.

میزان برق مصرفی خیلی زیادی ندارند. قابل استفاده بصورت کنترل از راه دور هستند و در برخی از مدل ها دارای سیستم کنترل زمان می باشند تا به راحتی در زمان های مشخص خاموش و روشن شوند. کولر گازی پرتابل قیمت زیادی ندارد و برای افرادی که مشکل هزینه دارند ارزان تر تمام می شود.

برند های معروف کولر گازی پرتابل در ایران به راحتی پشتیبانی فنی می شوند و خدمات تعمیر و عیب یابی کولرهای گازی پرتابل به راحتی انجام می شود.

طراحی کولر گازی پرتابل در مدل های جدید بسیار شیک است و فضای زیادی هم اشغال نمی کند.

اتاق ها و ساختمان های کوچک را دارید، بهترین گزینه، خرید کولر گازی پرتابل است. این کولر به راحتی نصب می شود و بر خلاف دیگر انواع کولرهای گازی مانند اسپلیت، کولرهای گازی ایستاده و یا کولرهای گازی پنجره ای برای نصب نیاز به تخصص زیادی ندارد. کولر گازی پرتابل به راحتی قابل جابجایی است و می توانید بنا به نیاز محل آن را در اتاق تغییر دهید.

از دیگر مزایای آن قابلیت گرمایش است که برای این حالت از هیتر استفاده می کند. این دستگاه مجهز به تایمر است و از طریق ریموت می توان زمان و روشن و خاموش شدن آن را تنظیم کرد. کولر پرتابل دارای کنترل از راه دور است و قابلیت تغییر درجه سرما و گرما را دارد. طراحی شیک و زیبای این کولر به طرفداران آن افزوده و از دیگر مزایای آن نمایشگر ال سی دی و فیلتر قابل شستشو است.

 

تفاوت کولر پرتابل و اسپلیت چیست؟

 

بطور کلی سیستم اسپلیت از لحاظ قدرت سرمایش و گرمایش نسبت به کولر پرتابل قوی تر است و نسبت به اندازه قدرت سرمایش بیشتری دارد. این کولر نسبت به حجم سرمایشی که ایجاد می کند، برق کمتری مصرف می کند و برای محیط های بزرگتر گزینه ی مناسب تری نسبت به کولر پرتابل است. همچنین هزینه ای که یک کولر پرتابل نسبت به سرمایی که تولید می کند دارد بیشتر از کولر اسپلیت است. کولرهای اسپلیت فضایی از خانه را اشغال نمی کنند و روی دیوار نصب می شوند، توانایی تامین سرما و گرما را برای محیط های بزرگتر دارند و صدای کمتری نسبت به کولر پرتابل دارند. علاوه بر اینها کولرهای اسپلیت نواقصی نیز دارند که از آنها می توان به نیاز به نصب آنها اشاره کرد. این کولرها به سرویس و نگهداری دائم احتیاج دارند و کندانسور خارجی آن می تواند به زیبایی ساختمان لطمه بزند.

سایر مزایای کولر پرتابل در برابر اسپلیت کولر پرتابل آسان خریداری شده، قابلیت جابجایی خوبی دارد و می توانید به راحتی آن را در منزل جابجا کنید. این کولر نیازی به نصب ندارد و همچنین می توانید زمانی که دیگر نیازی به آن ندارید آن را در انبار بگذارید. کولرهای پرتابل به سیستم رطوبت زدایی و تصفیه هوا مجهز هستند و یکی از ویژگی های بارز آنها همین خصیصه است. اما با این حال کمبودهایی نسبت به اسپلیت دارد که نمی توان کتمان کرد. مثلا اینکه این کولر نسبت به پرت داخلی اسپلیت سنگین تر است و به دلیل این که کندانسور و اواپراتور را یکجا با هم دارد صدای بیشتری نسبت به کولر اسپلیت دارد، نسبت به حجمی که دارد قابلیت سرمایش و گرمایش کمتری نسبت به کولر اسپلیت دارد.

نکته ی مهمی که در پایان ضرورت دارد ذکر شود این است که قبل از اقدام برای خرید کولر حتما به مقدار (BUT ) مقدار انرژی ای که لازم است تا گرما و یا سرمای مطلوب را تولید کند) مورد نیاز برای منزل خود آگاه شوید. چرا که بسته به محیط جغرافیایی و سایز محیط انتخاب ها می تواند متفاوت باشد. شما می توانید BUT محل را با تعداد پنجره ها و طول و عرض و ارتفاع آن مکان اندازه گیری کنید.

 

کولر گازی پرتابل

 

کولرهای پرتابل دارای ویژگی های مثبت زیادی هستند که از بارزترین این قابلیت ها، قابلیت حمل این کولرها است. احتیاج به نصب ندارد، طراحی زیبایی دارد و قابلیت گرمایش و سرمایش را دارد. و بهترین گزینه برای محیط های کو چک است. نکته ای که در هنگام خرید باید به آن توجه زیادی شود این است که چه نوع کولری با نیاز ما متناسب است و اینکه خصوصیات مختلف انواع کولر باید مد نظر قرار بگیرند و اینکه باید با توجه به برق مصرفی، ظرفیت گرمایش و سرمایش، میزان صدا و دقت روی کشور سازنده و کیفیت محصول بهترین برند انتخاب شود.

 


مطالب مشابه: