مقاله ای درباره دریچه های تامین هوای تازه مهام صنعت

امروزه با توجه به استفاده از درب و پنجره های دو جداره در آپارتمان ها و واحد های مسکونی، نصب دریچه های تامین هوای تازه طبق مبحث ۱۷ ملی ساختمان الزامی می باشد.

 

دریچه تامین هوای ۱۵*۱۵ - دریچه تامین هوا - دریچه تامین هوای داخلی - دریچه تامین هوای بیرونی

با توجه به اینکه دریچه های تامین هوای تازه وظیفه تامین هوا برای ساکنین آپارتمان ها و همچنین وظیفه تامین اکسیژن لازم جهت جلوگیری از سوخت ناقص وسایل گازسوز را دارد بسیار با اهمیت و قابل توجه می باشد. جنس این دریچه ها می بایست از فلز مقاوم در برابر خوردگی و عوامل جوی باشد. همچنین شکل دریچه های تامین هوای تازه باید به گونه ای باشد که به راحتی هوای مورد نیاز ساکنین و اکسیژن مورد نیاز وسایل گاز سوز را فراهم نماید.

در حال حاضر دریچه هایی که در بازار جهت این منظور استفاده می شود غیر اصولی و غیر استاندارد و کاملا مغایر با مبحث ۱۷ ملی ساختمان می باشند که به هیچ عنوان هوای مورد نیاز وسایل گاز سوز را تامین نمی نمایند و همچنین از نوع جنس نامرغوبی برخوردار هستند.

دریچه هایی که در شرکت مهام صنعت طراحی و عرضه می شوند کاملا مطابق با مبحث ۱۷ ملی ساختمان می باشند و دارای یک دریچه بیرونی (برای نصب روی نما) و یک دریچه داخلی (جهت نصب در داخل ساختمان) می باشند.

 

انواع دریچه های تامین هوای تازه:

 

۱) دریچه تامین هوا بیرونی:

جنس دریچه بیرونی از آلومینیوم مرغوب جهت جلوگیری از خوردگی و مقاومت بالای آن در برابر عوامل جوی می باشد. رنگی که جهت پوشش این نوع دریچه ها استفاده می شود الکترواستاتیک بوده که گرد و غبار را به خود نمیگیرد و به مرور زمان تغییر نمی کند. این امر باعث زیبایی این نوع دریچه ها بر روی نمای ساختمان می شودو با توجه به نیاز و خواسته مشتری با تنوع رنگ به بازار عرضه می گردد.

در دریچه نمای بیرونی از گریل ها با زاویه ۴۵درجه استفاده شده تا مانع از ورود آب و باران به داخل واحد شود.

فاصله بین گریل ها ۱۲ سانتی متر می باشد همچنین از یک لایه مش با دانه بندی مناسب در پشت این گریل ها استفاده می شود، تا مانع از ورود حشرات موزی به داخل واحد شود.

 

دریچه تامین هوای بیرونی ۲۰*۲۰ - دریچه تامین هوا - دریچه بیرونی تامین هوای تازه

 

 

۲) دریچه تامین هوا داخلی:

جنس این دریچه نیز از آلومینیوم مقاوم و رنگ آن الکترواستاتیک می باشد و در تنوع رنگ با توجه به به نیاز مشتری به بازار عرضه می شود.

دریچه های داخلی دارای برچسب «دریچه عبور جریان هوای مورد نیاز وسایل گاز سوز، به هیچ عنوان مسدود نشود» می باشد تا به ساکن اهمیت وجود این دریچه ها را گوشزد کند.

 

همچنین این دریچه ها دارای یک لایه مش، با جنس مقاوم و استحکام بالا می باشد که به سادگی اجازه عبور و مرور و اکسیژن لازم را به داخل واحد های مسکونی مهیا می نماید.

 

دریچه تامین هوای داخلی ۲۰*۲۰ - دریچه تامین هوا - دریچه داخلی تامین هوای تازه

 

دریچه های تامین هوای تازه در حال حاضر در  ابعاد ۱۵*۱۵ و ۲۰*۲۰ تولید می شوند. همچنین شرکت مهام صنعت قادر است براساس سفارش مشتری در ابعاد دیگری براساس نیاز مشتری به تولید و عرضه این دریچه ها بپردازد.

 

♦ برای خرید این دریچه ها کلیک کنید…