کپسول آتش نشانی دستی و کلیاتی در خصوص آن ها

همان طور که در این بخش از مقالات ایمنی و آتش نشانی  در مهام مارکت می خوانید درباره کپسول آتش نشانی دستی و کلیاتی در خصوص آن ها توضیح خواهیم داد.

 

مقدمه

 

انجام عملیات اطفاء حریق در لحظات اولیه شروع آتش سوزی جهت جلوگیری از صدمات جانی و مالی از اهمیت بسزایی برخوردار است و با یک اقدام سریع در امر اطفاء حریق نه تنها می توان از توسعه آتش جلوگیری به عمل آورد بلکه با خفه کردن آتش در نطفه می توان خسارات ناشی از آنرا به حداقل رسانید.
بدین منظور شرکت ها ، موسسات و کارخانه های بسیاری در جهان که در زمینه ساخت تجهیزات آتش نشانی فعالیت دارند ، اقدام به طراحی و ساخت وسایل مبارزه با آتش جهت استفاده در لحظات اولیه حریق نموده اند که خاموش کننده های دستی نمونه ای از آنها به شمار می آیند.

 

کلیاتی در خصوص کپسول آتش نشانی دستی

 

تعریف کپسول آتش نشانی

 

کپسول آتش نشانی وسیله ای میباشد که جهت اطفاء حریق در لحظات اولیه آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

وزن کپسول آتش نشانی

 

وزن خاموش کننده های دستی متفاوت می باشد ، از یک کیلو گرمی تا ۰۴ کیلو گرمی یا ۰۴ لیتری آن وجود دارد به طوری که یک نفر به راحتی بتواند آن را حمل نماید . انواع بزرگ تر این وسیله به دلیل وزن زیاد بر روی چرخ قرار گرفته و گاهی اوقات بعضی از آنها در جای مشخصی به صورت ثابت نصب می گردند . از انواع خاموش کننده های دستی با توجه به ظرفیت و نوع مواد داخل آن می توان در حریق های کوچک و مختلف استفاده نمود.

 

انواع مواد اطفاء حریق خاموش کننده ها

 

با توجه به کاربرد متفاوت خاموش کننده ها و از طرفی با توجه به متفاوت بودن مواد در حال احتراق، مواد اطفاء کننده نیز متفاوت می باشند ، به طوری که پنج نوع مواد اطفاء کننده با کار برد متفاوت در خاموش کننده های ذیل وجود دارد:

۱-خاموش کننده های محتوی آبW
ATER FIRE EEXTINGUISHER

۲-خاموش کننده های محتویپودرPOW
DER FIRE EEXTINGUISHER

۳-خاموش کننده های محتوی گاز CARBON
DIOXIDE FIRE EEXTINGUISHER
4-خاموش کننده های محتوی کفE
EXTINGUISHER FOAM FIRE
5-خاموش کننده های محتوی مواد هالوژنهHALOGENAT
ED FIRE EEXTINGUISHER

در ادامه با مشاهده این فیلم با انواع کپسول های آتش نشانی بیشتر آشنا خواهید شد…

شرکت مهام صنعت اندیشه تامین کننده انواع کپسول آتش نشانی

برای خرید کپسول آتش نشانی کلیک کنید.


مطالب مشابه: